Tipy pro inzerci

Na této stránce bychom Vám rádi poradili, jak Váš inzerát napsat, jak upravit fotky, jak s cenou, prostě co je pro inzerát do zahraničí (ale i u nás) podstatné. Doufáme, že Vám naše rady budou alespoň trochu nápomocny při sestavování inzerátu, aby byl pro zájemce o Vaše plemeno atraktivní.

1) Titulek inzerátu:
Titulek by měl jistě obsahovat jako první plemeno, které nabízíte a zda je s PP či ne. Ale vždy do nadpis vložte i přídavné jméno nebo že jste chovatelská stanice, jako například:

- Luxusní kotě plemene Ragdoll s PP
- Překrásné štěně Tosa Inu TOP kvalita
- Roztomilá mini čivava s PP
- CHS nabízí štěňata s PP plemene Havanský psík


Apod.

Váš inzerát musí vyniknout a zájemce praští do očí především nadpis a první dva řádky textu (viz bod 2). Není nutné do nadpisu uvádět „na prodej“, neboť to je logická informace dle sekce, ve které je inzerát publikován. Titulek by neměl být delší než 60 znaků.

2) Text inzerátu:
Inzerát by měl být v první řadě zajímavě a poutavě napsaný, kde v prvních dvou větách bude obsaženo to, co zájemce především zajímá: plemeno, věk, rodokmen či ne, pohlaví, barva.

Dávejte prosím pozor na zkratky v inzerátu. Překladatelka nezná zkratky!!!! Raději je tedy prosím vypište, třeba do poznámky, co která zkratka znamená.

Až v dalším kroku pište, že jsou rodiče super úspěšní na výstavách, kolik mají titulů (CHampion, INterchampion), jaké mají zkoušky (v případě psů) nebo zdravotní testy (v případě koček i psů). Pokud k prodeji dáváte kupní smlouvu, tak je to také velmi podstatná informace, stejně jako chovatelský servis (pokud je doživotní, napište to...). Přeci jen chce mít nový majitel za své peníze nějaké záruky a ty mu musíte poskytnout.

Je také vhodné se rozhodnout, zda chcete koťata/štěňata prodat na mazlíky nebo do chovu jako jedince pro výstavní kariéru. Dle toho by mělo být i znění inzerátu.

Chováte-li s PP, je vhodné uvést, u které jste organizace (FIFE, CFA, FCI, apod.). I to kupce zajímá. Na to prosím nezapomínejte. Například v cizině se skoro nepoužívá termín s PP, ale používá se registrovaný FCI, FIFE, apod. v nadpise nebo v textu.

3) Doprava
Prodáváte-li něco do ciziny, je pro zájemce důležité vědět, zda jste schopni zvíře dovézt na hranice nebo třeba na půl cesty, zda je případná doprava zahrnuta v ceně, apod. Můžete-li, uveďte to v textu, ale až na konci inzerátu.

4) Cena
Většina CHS uvádí cenu dohodou/na dotaz. Je to logické, neboť je rozdíl prodat štěně/kotě do Španělska nebo do Polska či Německa k našim sousedům. Ideálně se se zájemci domluvíte lépe tím, že budete vědět, odkud jsou. Protože viz bod 3) Doprava - i na tom záleží...

ALE — pokud máte pocit, že prodáváte za takovou cenu, která by mohla zahraniční zájemce zaujmout, rozhodně doporučuji cenu uvést. Cena do zahraničí se uvádí v měně EUR, případně pokud plánujete inzerci i v jiných zemích, kde je jiné platidlo (např. Švýcarsko, Maďarsko, Polsko, apod.), můžete do poznámky uvést i cenu pro jednotlivé země.

Stejně tak si můžete do ceny promítnout i dovoz na hranice (případně cenu rozdělit a napsat k ceně, že je bez dopravy).

Možností je uvést i nejnižší cenu a napsat cena OD.

Pro naše klienty, které si u nás inzerci objednají a zaplatí, nabízíme možnost zjištění cen v zahraničí (kde potřebujete) a to ZCELA ZDARMA! Stačí opět napsat do poznámky žádost o zjištění cen v zahraničí.

5) Nabídka na závěr
Pokud máte pocit, že Váš inzerát není dobře napsaný, není atraktivní, něco mu chybí, napište nám to při objednání do poznámky a rádi Vám jej pomůžeme upravit. Po upravení Vám jej samozřejmě pošleme ještě ke schváleni…